8 kwietnia 2014 r.
XI Sympozjum Biografistyki Polonijnej
Polscy sportowcy w świecie

8 kwietnia 2014 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się sympozjum Polscy sportowcy w świecie. Wzięli w nim udział m.in.:
- przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego z jego wiceprezesem Kajetanem Hądzelkiem oraz Grażyną Rabsztyn – legendarną lekkoatletką,
- dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński,
- legendarny futbolista amerykański Ryszard Szaro,
- red. Jadwiga Hafner z Centrum Informacji Kulturalnej w Wiedniu.


Plakat Sympozjum

Plakat Sympozjum

 

Dyrektor Muzeum Niepodległości dr Tadeusz Skoczek otwiera obrady sympozjum <i>Polscy sportowcy w świecie</i>.    Obrady sympozjum. Na mównicy red. Jadwiga Hafner z Centrum Informacji Kulturalnej w Wiedniu w referacie o zapaśniku Andrzeju Bartniaku.    Prof. dr hab. Adam Dobroński z Uniwersytetu w Białymstoku z właściwą sobie maestrią wygłosił referat <i>Piłkarze w II Korpusie Polskim gen. W. Andersa</i>.

 

Dr Adam Gałkowski z Uniwersytetu Warszawskiego opowiadał o polskich sportowcach we Francji.    Dyrektor Muzeum Sportu Tomasz Jagodziński o Władysławie Kozakiewiczu, nie tylko o jego moskiewskim geście.    Gość specjalny sympozjum – legendarny futbolista amerykański Ryszard Szaro.    Dr Dariusz Buras opowiadał o mocarnym Zbyszku Cyganiewiczu.    Prof. dr hab. Edward Olszewski recenzuje leksykon Zbigniewa Judyckiego <i>Polscy sportowcy w świecie</i>. Po prawej prowadząca sympozjum dr Jolanta Załęczny z Muzeum Niepodległości.

Fotografie z Sympozjum